Широкий вибір сухих сумішей для будівельних робіт будь-якого рівня, продукція, що відповідає всім стандартам ДСТУ, будівельних норм і правил, сучасні технології виробництва – все це про торгову марку ATIS, що спеціалізується на виробництві будівельної хімії. Вивчаємо асортимент: що нам пропонує ТМ, що зарекомендувала себе на українському ринку.

ATIS – це універсальність продукції. Сухі будівельні суміші цієї торгової марки підходять для всіх етапів будівельних і оздоблювальних робіт. Вони з успіхом застосовуються під час підготовки, ремонту і вирівнювання основи, гідроізоляції, укладання і затирання плитки, керамограніту (грес), мозаїки різного типу і натурального каменю форматом до 1200 × 1200 мм. В асортименті також представлені клеї для всіх видів плиткових покриттів, грунтовок, заповненні швів або стяжок для підлоги.

Облицювання плиткою – що пропонують

Облицювання стін і підлоги плиткою – один з трудомістких етапів ремонту. Міцність і естетичний вигляд покриття залежать не тільки від обраної плитки, але і правильно підібраних сухих сумішей.

В асортименті ТМ ATIS клейові суміші всіх груп.

Цементні суміші представлені:

 ATIS А-3 «Standard» (25 кг мішок) – стандартний, використовується всередині приміщень, для керамічної плитки розміром до 400 * 400 мм.

ATIS A-7 «Gres XL» (25 кг мішок) – еластичний, використовується зовні і всередині приміщень, для керамограніту і клінкеру, оздоблення теплої водяної підлоги; розмір плит – до 600 * 600 мм.

ATIS A-15 «White Flex» (25 кг мішок) – білий, використовується зовні і всередині приміщень, для мозаїки, мармуру, граніту; розмір плит – до 600 * 600 мм.

ATIS A-17 «Super Flex» (25 кг мішок) – універсальний, використовується зовні і всередині приміщень, застосовується для влаштування теплої водяної та електричної підлоги; розмір плит – до 1200 * 1200 мм.

Заповнення швів (цементна) – ATIS Fuga Color. Позиція представлена в 23-х кольорах. Використовується для заповнення швів від 0 до 10 мм зовні і всередині приміщень, стійка до утворення плям і висолів (соляних нальотів), має водовідштовхувальні властивості DropEffect, запобігає появі грибка і цвілі. Обсяг продукту – відро вагою 1 і 3 кг.

Грунтовка ATIS A-1 – глибоко проникаюча. Використовується для поверхневого закріплення та зниження водопоглинання, а також підвищення адгезії (зчеплення) гігроскопічних підстав перед виконанням на них оздоблювальних робіт. Обсяг – каністра на 10 л.

Для підготовки основ пропонується стяжка ATIS А-27. Це готова суха суміш, армована поліамідними волокнами для виконання стяжок, стяжок під ухилом, вирівнювання і ремонту міцних гідрофільних основ, стійких до деформації (цементні, бетонні, керамзитобетонні та інші) шаром від 10 до 100 мм. Використовується для зовнішніх і внутрішніх робіт (усередині сухих і вологих приміщень). Обсяг – 25 кг мішок.

Суміш для якісної гідроізоляції – ATIS A-30 «Aqua Stop» (полімерцементна). Використовується для гідроізоляції і захисту будівельних конструкцій, бетонних, цегляних і оштукатурених поверхонь всередині і зовні будинків. Особливо тих, що знаходяться під впливом води і вологи. Обсяг - 25 кг мішок.

Як розпізнати суміш

Щоб суха будівельна суміш максимально виконувала необхідну задачу, важливо правильно вибрати її класифікацію. Уважно вивчайте упаковку. Розшифровуємо класи клейових сумішей:

Значок «C» означає, що перед вами цементна суміш.

Клас C1 – звичайний цементний склад з мінімальним значенням міцності на відрив ≥0,5 Н / мм².

Клас C2 – покращений цементний склад з мінімальним значенням міцності на відрив ≥1Н / мм.

Клас T – тиксотропний, характеризується низьким рівнем сповзання ≤0,5 мм.

Клас F – суміш швидкого схоплювання (адгезія ≤0,5 Н / мм² не менше, ніж через 6 годин).

Клас E – подовжений робочий час суміші (≥30 хвилин).

Клас S1 – еластичний, деформація вигину ≥2,5 мм.

Клас S2 – високоеластичний, деформація вигину ≥5 мм.

Реактивні сухі суміші, вироблені на основі реактивних смол (епоксидні, маркуються знаком «R». При цьому R1 – звичайний склад, а R2 – покращений.

Дисперсійні порошки на основі полімерних дисперсій з маркуванням на упаковці «D» використовуються для укладання зовнішніх і внутрішніх робіт. Їх застосовують при укладанні на стіни і підлогу керамічної плитки, каменю і мозаїки будь-якого типу на стяжки, штукатурки, бетон, асфальт, дерево, метал, ПВХ, армований поліестер, азбестоцемент, гіпсові основи, гіпсокартон та ін.

Позначення на упаковці: D1 – звичайний склад, D2 – покращений.

Заповнення швів використовується при укладанні всіх типів керамічної плитки та мозаїки (скло з амальгамою і т.д.) на стіни і стелі всередині приміщень, також на поверхні, що деформуються.

Заповнювачі можуть бути:

- C – цементні, де:

клас CG1 – звичайний;

клас CG2 – покращений, еластичний;

значення W – знижене водопоглинання;

значення A – збільшена стійкість до стирання.

 - R – реактивні заповнювачі на основі реактивних смол (епоксидні). Маркуються символами «RG» (заповнювач реактивний).

Відмінно зарекомендував себе двохкомпонентний клей-заповнювач з дуже низьким рівнем виділення летких органічних сполук. У складі – епоксидні смоли, затверджувач, кремнезем і спеціальні добавки. Має відмінну стійкість до впливу кислот, славиться легкістю в очищенні.

Інші характеристики: механічна міцність, хімічна стійкість і довговічність. Гладка і щільна фінішна поверхня з низьким водопоглинанням, що забезпечує простоту прибирання та гігієну. Легко наноситься, не вимагає усадки, що запобігає утворенню тріщин. Суміш однорідного кольору, стійка до УФ-променів і атмосферних агентів. Висока адгезія. Можливе додавання блискіток (срібло / золото) для виконання блискучих швів – в ТМ Mapei це заповнювач Kerapoxy Design, в ТМ Litokol – заповнювач Starlike.

Як правильно застосовувати

Правильне застосування клейових сумішей – запорука відмінного результату. Готові сухі суміші торгової марки ATIS використовують зовні і всередині будівлі для кріплення:

керамічної і склокерамічної плитки;

плит і плитки з натурального і штучного каменю, керамограніту і іншої плитки з низьким водопоглинанням <1%;

плит і плитки великих розмірів (600х600 мм і більше) та інших аналогічних облицювальних матеріалів на поверхні печей, камінів, підлог з електричним і водяним підігрівом, терас, басейнів та інших основ, що піддаються періодичним деформаціям через зволоження або нагрівання (підлога з електричним і водяним підігрівом);

можливе облицювання без видалення старої плитки («плитка по плитці»), за винятком глазурованої.

Пам'ятайте: для кріплення мармуру чи мозаїки світлих відтінків використовують клейову суміш білого кольору. Суміш ТМ ATIS можна використовувати як самостійний будівельний розчин, так і в якості добавки до будівельних розчинів для поліпшення їх характеристик.

Готуємо основу

Основа під облицювання має бути міцною, цілісною, сухою, здатною витримувати проектні навантаження. Важливо очистити поверхню від пилу, забруднень і речовин, що знижують адгезію клейової суміші до поверхні – масляних і жирових плям, особливо мастил, бітумних мастик, лакофарбових покриттів.

Тендітні і неміцні ділянки поверхні видаляються, потім поверхня розчищається і ґрунтується. Після висихання ґрунтовки виконуються подальші роботи.

Для усунення дефектів (западин) глибиною від 3 до 10 мм застосовують клейову суміш. Значні нерівності на горизонтальних основах вирівнюють ремонтною сумішшю. Гладкі і щільні поверхні для поліпшення зчеплення зачищаються і обробляються кварцовою адгезійною ґрунтовкою.

Щоб приготувати розчин, достатньо змішати суху суміш з чистою прохолодною водою в пропорції, зазначеній на упаковці, до однорідності. Суху суміш додавайте в воду поступово, перемішуючи склад будівельним міксером.

Важливо! Використовуйте чисту тару і інструменти. Не допускайте піноутворення при перемішуванні і витримуйте 5-хвилинну технологічну перерву. Перед нанесенням розчинної суміші перемішайте ще раз. Готову суміш використовуйте протягом часу, зазначеного на упаковці і в технічних характеристиках.

Виконуємо роботи

Розчинна суміш наноситься суцільним тонким шаром на заздалегідь підготовлену поверхню шпателем з нержавіючої сталі. Потім шар розчинної суміші обробляється шпателем з квадратними зубцями, розмір яких має відповідати формату плитки. Якщо плитка до 150х150 мм, рекомендована висота зубця шпателя – 6 мм, до 300х300 мм – 8 мм, до 450х450 мм – 10 мм, від 600х600 мм і більше – 12 мм (враховуйте також рельєф реверса плитки).

Оптимальна товщина шару – від 2 до 10 мм.

Витрата сухої суміші залежить від нерівності основи, способу нанесення і навичок виконавця робіт.

При виконанні зовнішніх робіт, кріпленні плит розміром від 450х450 мм (особливо на вертикальні поверхні), а також керамограніту, використовуйте подвійний метод нанесення розчинної суміші. При цьому розчинна суміш наноситься на поверхню основи шаром, що відповідає розміру зубця шпателя, а на поверхню плити – суцільним шаром товщиною близько 1 мм. Пам'ятайте: хороша адгезія гарантована при в’язкопластичному стані розчинної суміші.

Не замочуйте попередньо плитку.

Не укладайте плитку в стик. Мінімальна ширина шва – 2 мм, для плит великого розміру – не менше 4 мм.

Рухливість розчинної суміші протягом терміну придатності можна підвищити додатковим перемішуванням. В цей же час заборонено додавати в приготовлену суміш воду. Якщо на розчинній суміші при нанесенні утворюється «плівка», проведення робіт заборонено. Нанесений раніше розчин в такому випадку видаляється.

Будьте уважні: недотримання інструкцій виробника може вплинути на погіршення фізико-механічних властивостей затверділого розчину і привести до розтріскування.

Нюанси

При виконанні робіт керуйтеся будівельними нормами, правилами та вимогами інструкцій виробника.

Всі технічні характеристики наведені для стандартних випробувань при температурі 20 ± 2 ° С і відносній вологості 55 ± 5%. В інших умовах характеристики суміші можуть змінюватися.

Час придатності готової суміші може скорочуватися при високій температурі повітря, вітру, прямому попаданні сонячних променів. При низькій температурі, підвищеній вологості і великій товщині клейового шару час твердіння розчину, навпаки, збільшується.

Виробник не несе відповідальності за неправильне використання суміші.

Умови зберігання

Термін зберігання – 12 місяців з дати виробництва, вказаної на упаковці.

Зберігати в сухих умовах, при відносній вологості не більше 60 % і температурі від 1 º до + 30 ° С на піддонах, в оригінальній непошкодженій упаковці.

Увага! Дотримуйтесь правил техніки безпеки, промсанітарії та санітарних норм при роботі з будівельними матеріалами. Захищайте дихальні шляхи і очі від пилу. Клейова суміш містить цемент і при взаємодії з водою викликає лужну реакцію – захищайте шкіру і очі. При попаданні в очі негайно промити їх великою кількістю води і звернутися до офтальмолога.

Невикористана суміш і вода після промивки тари та інструменту підлягають утилізації згідно ДСанПіН 2.2.7.029-99, СанПіН 4360-88.